TOALETY, NOČNÍKY A JINÉ SOUVISLOSTI - autorská kniha v e-shopu, prohlídky muzea na objednání (tel. 602 253 144)

Vítá Vás

Muzeum historických nočníků a toalet 

největší svého druhu na světě

Nový výstavní depozitář 


na nové adrese

V Potočkách 1020/6, Praha 12 Modřany

pár metrů od tramvajové zastávky Čechova čtvrť 

  

Muzeum nově ožilo, na novém místě, v nově upravené expozici výstavního depozitáře, navíc s mnoha novinkami a unikátními sběratelskými počiny. Na slavnostním otevření, které proběhlo 18. 6. 2021, byl předán Certifikát o vytvoření českého rekordu "Největší sbírka nočníků a toalet" vydaný v červnu 2021 Agenturou Dobrý den Pelhřimov.

Chceme se zaměřit zejména na všechny, které tato oblast lidské hygieny stále zajímá a to nejen z historického hlediska, ale s přesahem do environmentální budoucnosti, neuvěřitelných souvislostí,  mnoha dalších zajímavostí s možností nejen klasické prohlídky, ale i  přednášek a workshopů pro všechny generace.

Výstavní depozitář je výborně dostupný městskou hromadnou dopravou, nebo privátním příjezdem s dobrými možnostmi parkování, vedle cyklotrasy a i možností dobrého jídla v bezprostřední blízkosti. Prohlídka je hodná nejen pro individuální návštěvníky, ale i školy, příměstské tábory, programy seniorů apod. 

Kniha "TOALETY, NOČNÍKY A JINÉ SOUVISLOSTI" je v české verzi v prodeji na našem e-shopu a anglická verze by měla vyjít do Vánoc tohoto roku.
Stále připravujeme ONLINE PROHLÍDKU, která bude snad brzy spuštěna.
V elektronickém muzeu pak naleznete na 2700 exponátů z doby od 15. století až po současnost. Můžete zde vidět nočníky různých tvarů, užití i materiálů, urinační nádoby, podložní mísy, klozetové truhly, křesla, kočárové záchody a keramická WC. Součástí sbírky je také literatura, pohlednice, obrazy, vtipy a mnoho dalších drobných kuriozit i předmětů osobní hygieny.
Více

Partnerské weby

Svatební holubi  Reality Prague  Kudy z nudy  KC "12"