Prohlídky, vstupné

Provozní doba

Zavřeno

Veřejný provoz Muzea v podobě stálé výstavní expozice byl ukončen 28. 2. 2018

    Po tomto termínu bude Muzeum historických nočníků a toalet provozováno  výhradně v elektronické podobě, kde bude nabízena virtuální 3D prohlídka, e-katalog, kde budou jednotlivé exponáty dostupné s detailními popiskami v české a anglické verzi, e-exkurze s pracovními listy pro školy, e-shop se stylovým zbožím a e-kniha. Nabízena bude přednášková činnost s možností předvedení exkluzivních předmětů muzejního charakteru.

   Kompletní sbírka exponátů bude v dalším období nadále kultivována jako soukromá. Připravena bude spolupráce na krátkodobých výstavách a zápůjčky exponátů jiným muzeím nebo institucím tak, jako dosud.

   Rozhodnutí pro změnu podoby provozu privátního Muzea nebylo lehké, ale pro soukromý neziskový subjekt, který nevyužívá žádných dotací a veškeré náklady hradí z vlastních zdrojů je stávající situace velmi náročná. Navíc je zatěžován nebo v budoucnosti ještě bude dalšími administrativními překážkami či regulativy, např. EET, nebo nesmyslnými postupy ohledně reklamy ze strany MHMP. Stávající prostory v Michalské 1, Praze 1 jsou komerčně zajímavé pro jiné ziskové podnikatelské aktivity, např. kavárníky a restauratéry a jejich nabídky nešlo odmítnout. Zdroje získané pronájmem umožní sbírku a badatelskou činnost v této oblasti lidské hygieny dále rozšiřovat. Návštěvníci si mohou do stávajících prostor  přijít vypít dobrou kávu a unikátní sbírkou se v nové e-podobě nadále procházet.

Těšíme se na Vás

Renáta  Jan Sedláčkovi – majitelé sbírky a muzea

Budova

Partnerské weby

Svatební holuby  Reviera cafe bar  Alice bonde  Reality Prague