Návštěvní kniha

Napsat novou zprávu

Dana Hošťálková: Moc se nám u Vás líbilo

Dobrý den,

v sobotu tj. 25.2. jsme uskutečnily návštěvu Vašeho muzea, moc se nám tam líbilo. Je to opravdu velmi rozsáhlá a zajímavá sbírka. Nová slečna byla příjemná, milá a velmi snaživá. Na památku jsme si koupily 1 malý a 1 velký nočníček a samozřejmě turistickou známku, abychom obohatily naší sbírku těchto známek.
Děkujeme za krásný zážitek a přejeme hodně spokojených návštěvníků.
 
Dana a Kristina Hošťálkovi, Danuše Šimková

Tuesday 07. March 2017

Karolína Chadimová: Poděkování

Děkuji, muzeum se mi velice líbilo. 

Friday 02. December 2016

Renata Sedláčková: Odpověď na: Poděkování

Děkujeme a moc se na Vás těšíme příště.


Jaroslava Náprstková: Poděkování

Vážená paní Sedláčková,

jménem všech účastníků prohlídky Muzea toalet a nočníků bych Vám ráda poděkovala za překvapující zážitek z expozice, která se hned tak nevidí. Většina z nás se již na hradech setkala se středověkými prevéty a na zámcích nám někdy ukáží i pozlacený nočníček. Takže jsme očekávali, že na nás vykouknou z vitrín nějaké ozdobné nádobky, tu a tam i židlička s nočníkem. Nikdo ale nečekal tak velkou úrodu těchto předmětů, spojených s člověčí hygienou a přitom tak nádherně vybavených. Já jsem teprve ve Vaší expozici pochopila, proč se nočníku říká „noční váza“. Protože tak pestrobarevnou škálu různých motivů, různých stylů i technik výmalby bych čekala spíše u nádob na květiny. Je to úžasná expozice krásných (a užitečných) předmětů, a to nejen nočníků, ale všech přidružených reálií. Zároveň bych chtěla pochválit Váš přístup k tomuto tématu, který by mohl být v duchu dnešního mediálního trendu senzacechtivý. Ale Váš výklad byl nádherně kultivovaný. Dozvěděli jsme se tolik zajímavých podrobností, že jsme často kulili oči, neboť toto téma bylo v literatuře dlouho zanedbáváno. Vlastním sice knížku pana Jáska Veřejná místa pro intimní chvilky, ale vidět na vlastní oči vývoj těchto hygienických zařízení, poznat  je i v evropském, dokonce celosvětovém kontextu, a to v rámci soukromé sbírky, která vznikla a stále je doplňována s nadšením a láskou …  To je opravdu skvělý zážitek a budu doporučovat svým známým v rámci neomezeného poznávání světa pro všechny věkové kategorie.

Přeji Vám  hodně dalších nádherných exemplářů i mnoho vděčných návštěvníků.

Mgr. Jaroslava Náprstková a účastníci cyklu Pražské pekárny

Monday 08. February 2016

Renata Sedláčková: Odpověď na: Poděkování

Odpověď administrátora resp. majitelky...


Jana Čerbaková s přáteli, Ostrava: Poděkování za komentovanou prohlídku

Dobrý den,

 

chci Vám poděkovat za celou naši výpravu, která se u Vás  v sobotu dopoledne zúčastnila exkurze v Muzeu nočníků. Po zbytek našeho pražského pobytu jsme měli o čem s úsměvem vyprávět :-). Máte obrovský potenciál informací, obrovský nadhled nad tématem a také dar slova spojený do příběhu "nočníků a toalet" .

Využili jsme také Vašeho doporučení  stran oběda ve Výtoňské celnici........díky Vám jsme zažili krásné dopoledne završené chutným obědem.

 

Ještě jednou díky a mějte se krásně

 

Jana Čerbaková s přáteli, Ostrava

Tuesday 03. November 2015

Fanda: Polosuchý záchod.......

Záchody dělíme na splachovací a suché. Víte ale jak vypadá "polosuchý záchod"?  No to je přece pochcané prkénko!!

Sunday 18. October 2015

Renata Sedláčková: Odpověď na: Polosuchý záchod.......

Děkuji za odpověď.


Partnerské weby

Svatební holuby  Reviera cafe bar  Alice bonde  Reality Prague